Darmowy internet FreeM

 

FreeM to kolejny po Aero2 operator który umożliwia darmowe korzystanie z internetu.

Jakie są warunki korzystania z usługi, jak zacząć z niej korzystać i czym różni się od Aero2 – o tym wszystkim poniżej.

Jak wszystko, także i korzystanie z FreeM ma zalety i wady.

Zacznijmy od tych pierwszych:

 • 1. Aby skorzystać z darmowego internetu w FreeM nie potrzebujemy modemu.

Oszczędzamy tym samym ok. 120 zł ponieważ do korzystania z usług operatora wystarczy karta SIM FreeM oraz telefon obsługujący transmisję danych (a więc prawie każdy z modeli dostępnych obecnie na rynku). Zakładam oczywiście że telefon już posiadamy ponieważ uwaga – FreeM jest przeznaczony z uwagi na specyfikę usługi głównie dla użytkowników telefonów komórkowych.

 • 2. Szybkość realizacji zamówienia karty SIM

Operator chwali się że po otrzymaniu wymaganych dokumentów wysyłka karty SIM trwa ok. tygodnia, co jest zdecydowanie krótszym okresem oczekiwania niż w przypadku Aero2.

 • 3. Brak abonamentu i innych opłat

W FreeM nie ma abonamentu ani konieczności uiszczania innych opłat. Wystarczy że korzystasz regularnie z internetu a Twoje konto jest bezpłatnie przedłużane o miesiąc.

 • 4. Możliwość dzwonienia i smsowania

Tak jak każdy inny operator GSM, FreeM umożliwia dzwonienie, wysyłanie smsów i mmsów. Jest to już jednak usługa płatna i po wyczerpaniu konta pre-paid konieczne jest doładowania na stronie operatora.

 

Teraz wady:

 • 1. Problematyczny proces zamówienia karty SIM

Od 30 listopada 2011 aby otrzymać kartę SIM FreeM musimy zdobyć “kod polecający” od innego użytkownika tej sieci. Możemy to zrobić albo poprzez Facebooka albo np. na Allegro lub fora dyskusyjne.

 • 2. Konieczność oglądania reklam

Tak, w zamian za darmowy dostęp do internetu musimy co jakiś czas oglądać pełnoekranowe reklamy w swoim telefonie.

Odbywa się to na tej zasadzie że co 30 minut lub co 1MB przesłanych danych uruchamia się blok reklamowy, po jego obejrzeniu możemy dalej korzystać z bezpłatnego internetu.

 • 3. Limity transferu danych

FreeM działa na łączach sieci Plus GSM a więc uzyskiwane prędkości transferu danych mogą wynosić ponad 7 Mb/s, jednak nie jest to zbytnim pocieszeniem ponieważ dzienny limit transferu danych w FreeM wynosi 10 MB na użytkownika. Operator zastrzega sobie w regulaminie że po wykorzystaniu dziennego limitu 10 MB może zawiesić świadczenie usługi do końca tego dnia. Możliwe jest wykupienie pakietów poszerzających ten limit.

 • 4. Usługa w fazie BETA

Usługi darmowego internetu świadczone przez FreeM znajdują się obecnie zgodnie z regulaminem w fazie BETA (testowej).

Co to oznacza? Ano to że nie wszystko musi działać tak jak powinno. Mogą zdarzyć się jakieś przerwy w dostępie do usługi, nie ma też gwarancji że sama usługa w wersji finalnej będzie miała taki sam charakter co teraz.

 

Jak widać powyżej, w porównaniu z Aero2 usługi świadczone przez FreeM wypadają trochę słabiej. Wydaje się że FreeM kierowany jest do mniej wymagających użytkowników, którzy nie pobierają dużych ilości danych i rzadko oglądają video poprzez sieć. Może się okazać że korzystając z kompresji danych oferowanych przez np. Operę Mobile, obecny limit transferu w FreeM będzie w zupełności wystarczający. Jeżeli przez większość czasu wyłącznie korzystasz z komunikatorów takich jak GG to ilość transferu również będzie wystarczająca.

Warto wiedzieć że jeżeli narzucony przez operatora limit transferu danych jest dla nas jednak niewystarczający to możemy odpłatnie go powiększyć za pomocą odpowiedniego pakietu: http://freem.pl/co-nowego

 

Jak zamówić kartę SIM FreeM?

 • 1. Należy posiadać konto na Fecebooku, jeżeli go nie masz to musisz je założyć.
 • 2. Należy zalogować się na swoje konto na Facebooku i wejść na stronę http://rejestruj.freem.pl/ i postępować zgodnie z instrukcjami.

Należy wybrać numer telefonu który otrzymamy od FreeM. Możemy skorzystać z losowania lub zaproponować inny numer.

W kolejnym kroku podajemy “kod polecający“. Aby go uzyskać należy znaleźć osobę która już w FreeM się znajduje i obdarzy nas tym kodem. Można to zrobić np. kontaktując się a fanami FreeM na Facebooku, kupując kod na Allegro lub szukając osób posiadających FreeM poprzez Google (na niektórych forach funkcjonuje darmowa wymiana kodami FreeM, wystarczy poszukać).

Następnie wybieramy sposób dostawy. Możliwa jest dostawa Pocztą Polską lub poprzez sieć Paczkomatów albo w kinie Atlantic w Warszawie.

 • 3. Po złożeniu zamówienia w ciągu kilku dni przesyłka powinna do Ciebie dotrzeć.
 • 4. Po otrzymaniu karty SIM należy umieścić ją w telefonie  a następnie skonfigurować telefon (ustawić punkt dostępowy) do pracy w sieci FreeM. Można to zrobić ręcznie lub korzystając z autokonfiguratora dostępnego na stronie: http://freem.pl/ustawienia-telefonu
 • 5. Aktywacja karty SIM powinna nastąpić w ciągu kilku godzin, najczęściej następuje to o wiele szybciej.

 

Przydatne linki:

http://freem.pl/ – strona główna operatora

http://rejestruj.freem.pl/ – rejestracja

http://freem.pl/cennik-freem – cennik

http://freem.pl/dokumenty – dokumenty, regulaminy

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *