Wymiana kart SIM Aero2

Aero2 – operator bezpłatnego dostępu do internetu na terenie Polski, umieścił na swojej stronie internetowej komunikat zgodnie z którym od 24 sierpnia tego roku rozpoczyna się wymiana niektórych kart SIM będących w posiadaniu użytkowników tej usługi.

Oficjalny komunikat brzmi następująco:

23.08.2012 – Wymiana części kart SIM dla Korzystających z Bezpłatnego Dostępu do Internetu

Już ponad 15 miesięcy Aero2 Sp. z o .o. udostępnia Bezpłatny Dostęp do Internetu („BDI”). Nasza propozycja to jedyna na polskim rynku tak unikalna oferta, która w istotny sposób przyczynia się do możliwości korzystania przez Polaków z dostępu do Internetu, co potwierdza zarówno zainteresowanie uzyskaniem karty SIM Aero2 BDI, jak i miesięczne transfery realizowane przy użyciu naszej karty.

W pierwszej połowie 2012r. dokonaliśmy kolejnych istotnych inwestycji w naszą infrastrukturę telekomunikacyjną, dzięki której pokrywamy zasięgiem blisko 60% powierzchni Polski i udostępniamy bezpłatny Dostępu do Internetu dla prawie 80% mieszkańców Polski.

W najbliższym czasie planujemy kolejną rozbudowę sieci Aero2 w technologii Evolved HSPA (HSPA+) na terenie całej Polski. Planowany rozwój sieci Aero2 wymaga wymiany części kart SIM BDI umożliwiających korzystanie z BDI.

Od dnia 23 sierpnia br. przesyłką poleconą na adres korespondencyjny podany w Zamówieniu, każdemu Korzystającemu, którego obecna karta SIM BDI wymaga wymiany, prześlemy jednorazowo na koszt Aero2 nową kartę SIM BDI przypisaną do dotychczasowego Zamówienia. Informujemy, że wysyłka nowej karty SIM BDI będzie realizowana etapami. Po wysyłaniu karty SIM BDI na podane w Zamówieniu kontakty Korzystającego (e-mail lub numer telefonu) zostanie wysłana informacja o jej nadaniu.

Liczymy, że rozłożona na etapy wysyłka nowych kart SIM BDI zagwarantuje sprawną wymianę.

Wymienione karty SIM Aero2 BDI będą aktywna od dnia 01 października 2012r. Natomiast karta SIM Aero2 BDI, której obecnie używa Korzystający będzie aktywna do 30 września 2012r. (włącznie).

Każdy Korzystający może na tej stronie sprawdzić, czy posiadana przez niego karta SIM Aero2 BDI podlega wymianie.

 

Z doniesień internautów wynika że wymianie podlega ogromna większość kart SIM wydanych do tej pory, w tym również karty wydane w pierwszym półroczu 2012 r.

Jak już czytaliście w powyższym komunikacie operatora, można w łatwy sposób sprawdzić czy także Wasza karta podlega wymianie, wystarczy w tym celu skorzystać z tej strony i podać na niej numer karty który który na niej znajdziecie.

Jako powód wymiany kart SIM operator podaje rozbudowę sieci Aero2 w technologii Evolved HSPA (HSPA+) na terenie całej Polski, więcej szczegółów nie jest póki co znane.

Ważna informacja to natomiast to że cały proces wymiany kart SIM jest bezpłatny i nie wymaga żadnej interwencji ze strony użytkownika sieci Aero2. Każdy użytkownik sieci którego karta podlega wymianie zostanie o tym fakcie poinformowany mailowy lub za pomocą SMS-a, a karta SIM zostanie wysłana listem poleconym na adres podany podczas zamówienia.

Obecne karty sim które podlegają wymianie będą aktywne do 30 września 2012 roku, natomiast nowe karty będą aktywne dzień później – czyli od 1 października 2012 r. Wystarczy więc 30 września podmienić karty aby bez komplikacji nadal cieszyć się z z darmowego internetu.

Zgodnie z FAQ które operator umieścił na tej stronie, nie ma konieczności zwrotu starych kart SIM.

Przypominam że na tej stronie można sprawdzić czy Twoja karta SIM również podlega wymiane.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *