Wyborcza negatywnie o Aero2

W internetowym wydaniu Gazety Wyborczej pojawił się artykuł poświęcony bezpłatnemu dostępowi do internetu świadczonemu przez Aero2.

Artykuł opisuje procedurę otrzymania karty SIM, warunki korzystania z sieci  i problemy które może napotkać użytkownik.

Gazeta wytyka Aero2 długi czas oczekiwania na kartę SIM i utrudnianie użytkownikom dostępu do usługi oraz kontaktu z biurem obsługi klienta.

Trzeba przyznać że cała procedura uzyskania karty SIM mogła by przebiegać nieco łatwiej i z pominięciem konieczności korzystania z usług Poczty Polskiej, wysyłania pliku dokumentów i oczekiwania wielu tygodni na upragnioną kartę. Można by w tym celu wykorzystać istniejącą sieć dystrybucyjną Cyfrowego Polsatu który jest przecież również własnością Zygmunta Solorza. Konieczne dokumentu mogły by być podpisywane na miejscu w punkcie dystrybucyjnym a karta wydawana od ręki.

 

Redaktorzy Gazety opisują także problemy z kontaktem z biurem obsługi klienta. Biuro nie odpisuje na maile, telefony nie są odbierane, problem jest nawet ze skontaktowaniem się z rzecznikiem spółki Aero2 który nie jest świadomy posiadania adresu e-mail podanego na stronie Aero2. Rzecznik odpowiadając na pytania gazety informuje że obecnie z sieć Aero2 nie jest zapełniona i można z niej korzystać w dosyć komfortowych warunkach, w przyszłości wraz ze wzrostem ilości użytkowników mogą się pojawić “ewentualne trudności” ale póki co takie problemy się nie pojawiają.

Gazeta pisze także o trudnościach ze zdobyciem modemu kompatybilnego z siecią Aero2. Nie jest to do końca prawdą ponieważ oprócz kilku modemów oficjalnie wspieranych, o których informacje widnieją na stronie Aero2 istnieje także wiele innych z których również można bezproblemowo korzystać. Listę takich modemów znajdziecie także u nas: modemy kompatybilne z Aero2 Oprócz modemów, także wiele smartfonów umożliwia korzystanie z darmowego internetu świadczonego przez spółkę (zobacz: Aero2 na telefonie komórkowym). Dla chcącego nic trudnego 😉

 

Podsumowując: obsługa klienta oraz sposób dystrybucji Aero2 pozostawia wiele do życzenia jednakże pamiętajmy że i tak otrzymujemy coś całkowicie za darmo, coś za co u innego operatora musielibyśmy zapłacić niemałe pieniądze. Nie oczekujmy że spółka będzie dokładać do tego “interesu” więcej niż jest to konieczne i niż wynika to z warunków koncesji. Korzystając z darmowej usługi należy liczyć się z pewnymi brakami lub niedogodnościami – w przypadku Aero2 nie ma ich zbyt wiele.

 

Link do artykułu: kliknij!

 

 

9 komentarzy

 1. Mam telefonik pokazany na zdjęciu przy wpisie “Aero2 na telefonie komórkowym” jednak u mnie podany sposób nie działa. Palm Pre- nie łączy się z Aero2. Czy to było połączenie pokazane na zdjęciu to było z nową czy starą wersją karty SIM Aero2?

 2. Obrazek przy tamtym wpisie ma charakter wyłącznie poglądowy. O tym co należy zrobić aby uzyskać dostęp do Aero2 na komórce oraz o tym czy nasza komórka spełnia wymogi Aero2 przeczytasz w tamtym wpisie.
  PS. Następnym razem komentuj pod wpisem którego komentarz dotyczy.

 3. Dla mnie AERO2 będzie najlepszym, humanitarnym rozwiązanie MOJEGO problemu:

  Nie potrzebuję się “nachapać” darmowego transferu ze skąpstwa.
  Mój problem:
  – wyjeżdżam czasem NA WIEŚ, do teściowej, która nie korzysta z Internetu,
  – niegdy nie wiem konkretnie, kiedy mi wypoadnie wyjazd
  – w czasie pobytu pracuję nad tekstami, które muszę wysłać pocztą, i odebrać następne,
  – wieś nie ma publicznego miejsca, z którego można by wysłać maila,
  – operatorzy komórkowi proponują umowy drogie i zwykle terminowe, po upływie terminu, limit przepada.

  Aero2 spełnia mój warunek dyspozycyjności, nie muszę się krępować terminami ważności, limitami itp

  WNIOSEK: Nawet, gdyby za transfer w AERO2 obowiązywała opłata, a limit transferu dziennego był ograniczony np do 2MB byłaby to rozsądna rzecz, byle tylko zapewnić dyspozycyjność.

  A pieniaczy, którzy dla sportu rujnują system, żeby ukręcić złotówkę oszukańczego zysku (takich zakąłdaczy setek kont Betamax, żeby wykorzystać darmowe minuty “rozruchowe” należy wytykać palcami jako pazernych dziadów.

 4. Witam serdecznie. Mam aero2 od kilku miesięcy, na dwóch komputerach, Mamy dwie karty i dwa modemy. Zainwestowałem około 700 zł. Zrezygnowałem ze starego operatora i przerzuciłem się na bezpłatny internet. Początek był fajny. Wszystko chodziło dobrze prócz gry, która czasami traciła połączenie w nieodpowiednim momencie i to dawało trochę stresa. Filmy działały słabo, ale dało radę oglądać, szczególnie w pokoju dziecka, gdzie był większy zasięg. Obecnie dużo się zmieniło. Zasięg spadł drastycznie, w dodatku pokazuje się komunikat o nieudanym połączeniu, mimo iż są 2 kreski zasięgu. Firma przestała się wywiązywać z dostarczania usług a bajka o darmowym internecie poszła w pole, bo internet działa słabo i z klimatami. pieniądze mi się nie zwrócą…
  co do biura owszem kontakt t jest, trzeba tylko poczekać, tak to wszystko ok, gdyby nie notoryczny brak ostatnio udanych połączeń ;-(
  miało być dobrze, wyszło jak zawsze…. odradzam.

  1. Być może masz problem z zasięgiem. Możliwe że wystarczy zainwestować w lepszą/dpdatkową antenę do modemu lub też zmienić ich położenie.

 5. Nie rozumiem problemu. Ja wysłałem zapotrzebowanie na internet Aero2 wszystko wg opisu na ich stronie i po 3 tygodniach otrzymałem kartę pocztą i wszystko w temacie. Myślę że nie jest to długo.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *