Procedura uzyskania karty SIM Aero2

Aby zacząć korzystać z bezpłatnego internetu oferowanego przez Aero2 konieczne jest zaopatrzenie się w bezpłatną kartę SIM.

Poniżej przeczytacie jak wygląda taka procedura i co należy zrobić aby upragnioną kartę otrzymać.

Najbardziej aktualna procedura uzyskania karty Aero2 – umożliwiającej korzystanie z bezplatnego Internetu opisana jest na stronie usługodawcy: kliknij

Są trzy sposoby na uzyskanie karty SIM Aero2.

ZAMÓWIENIE KARTY SIM POPRZEZ POCZTĘ

Od niedawna, dzięki interwencji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), karty SIM Aero2 można zamawiać za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Można to zrobić na dwa sposoby:

 • a) – Dzięki formularzowi na stronie Aero2:

Należy w tym celu na stronie http://www.aero2.pl/bdi.html pobrać regulamin usługi i zapoznać się z zasadami które będą nas obowiązywać podczas korzystania a Aero2.

Następnie należy przelać 20 zł. zwrotnej kaucji (jest ona zwracana przy rezygnacji z usługi) na konto które znajdziemy na stronie: http://www.aero2.pl/bdi-1.html Jako tytuł przelewu wpisujemy: “Depozyt BDI Imię i Nazwisko PESEL gdzie Imię i Nazwisko PESEL zamieniamy na swoje autentyczne dane. Kiedy już przelew zostanie zaksięgowany (zwykle jest to max. kilka godzin) należy wygenerować potwierdzenie przelewu i zapisać je jako PDF.

Teraz trzeba dokonać jeszcze jednego przelewu na kwotę 7 zł. – jest to opłata za przesyłkę pobierana przez Pocztę. Przelewu tego należy dokonać na drugie konto podane na stronie: http://www.aero2.pl/bdi-2.html (w chwili pisania tego przewodnika jest to konto: 74 1680 1248 0000 3000 2077 9227). Tym razem w tytule przelewu należy wpisać: “Opłata za wysyłkę karty SIM BDI Imię i nazwisko PESEL gdzie Imię i Nazwisko PESEL zamieniamy na swoje autentyczne dane. Po zaksięgowaniu wpłaty przez bank, generujemy potwierdzenie przelewu i zapisujemy go jako PDF na swoim dysku twardym.

Kolejnym krokiem jest przejście na stronę: https://bdi.aero2.pl/ i wypełnienie elektronicznego formularza. W formularzu jest miejsce na załączenie wcześniej wygenerowanego potwierdzenia przelewu (PDF) na kwotę 20 zł- należy to oczywiście zrobić.

Po wypełnieniu formularza zamówienia można i należy pobrać potwierdzenie zamówienia – jest to oczywiście kolejny plik PDF.

Na podany w zamówieniu adres e-mail otrzymamy formularz zamówienia karty SIM Aero2 który należy sprawdzić pod kątem poprawności wpisanych danych a następnie wydrukować i podpisać (w dwóch miejscach).

 

Ostatni etap to zabranie dokumentów:

– Wypełniony i podpisany formularz zamówienia karty SIM

– Wydrukowane potwierdzenie przelewu kaucji (20 zł.) za kartę SIM

– Wydrukowane potwierdzenie przelewu opłaty za przesyłkę karty SIM

– Kopia obu stron dowodu osobistego

 

Dokumenty to pakujemy do jednej koperty z dopiskiem “Bezpłatny Dostęp do Internetu” i wysyłamy pocztą na adres:

Aero2 Sp. z o.o.
00-660 Warszawa
ul. Lwowska 19

 

Teraz pozostaje czekać na to aż operator przeanalizuje przesłane dokumenty i przygotuje dla nas upragnioną kartę SIM. Trwa to z reguły kilka tygodni. Kiedy karta SIM będzie gotowa, otrzymamy stosowne powiadomienie e-mailem, a karta zostanie wysłana pocztą na podany w formularzu zamówienia adres.

 

 • b) Wysyłając zamówienie tradycyjne

Wchodzimy na stronę http://www.aero2.pl/bdi.html i pobieramy a następnie czytamy regulamin usługi. Pobieramy także Wzór Zamówienia Bezpłatnego Dostępu do Internetu który znajdziemy pod powyższym linkiem a następnie drukujemy ten dokument i go wypełniamy odręcznie, pamiętając o zaznaczeniu pola służącego do wysyłki karty Pocztą.

Następnie przelewamy kaucję zwrotną 20 zł. na pierwsze z kont podanych na stronie: http://www.aero2.pl/bdi-2.html (w chwili pisania tego przewodnika jest to konto: 24 1680 1248 0000 3000 1872 7122) pamiętając o wpisaniu w treści przelewu “Depozyt BDI Imię i Nazwisko PESEL gdzie Imię i Nazwisko PESEL zamieniamy na swoje autentyczne dane. Po zaksięgowaniu wpłaty generujemy potwierdzenie przelewu (PDF) i zapisujemy je sobie.

W kolejnym kroku przelewamy 7 zł. kosztów wysyłki na drugie konto podane na stronie: http://www.aero2.pl/bdi-2.html (w chwili pisania tego przewodnika jest to konto: 74 1680 1248 0000 3000 2077 9227). W treści przelewu wpisujemy: “Opłata za wysyłkę karty SIM BDI Imię i nazwisko PESEL gdzie Imię i Nazwisko PESEL zamieniamy na swoje autentyczne dane. Po zaksięgowaniu przelewu zapisujemy jako PDF potwierdzenie przelewu.

 

Gromadzimy potrzebne dokumenty:

– Wydrukowane, wypełnione i podpisane zamówienie karty SIM aero2

– Wydrukowane potwierdzenie przelewu kaucji (20 zł.)

– Wydrukowane potwierdzenie przelewu opłaty za wysyłkę (7 zł.)

– Kopia obu stron dowodu osobistego

 

Całość wkładamy do koperty z dopiskiem “Bezpłatny Dostęp do Internetu” i wysyłamy na adres:

Aero2 Sp. z o.o.
00-660 Warszawa
ul. Lwowska 19

 

Teraz czekamy na potwierdzenie przyjęcia zamówienia przez operatora i przygotowania karty SIM. Kiedy już takie potwierdzenie otrzymamy karta SIM zostanie jednocześnie wysłana na nasz adres pocztowy (podany w zamówieniu).Cały proces trwa z reguły kilka tygodni.

 

 

ODBIÓR OSOBISTY

 

Uwaga: od 1 marca 2013 możliwe jest otrzymanie karty wyłącznie za pośrednictwem Poczty Polskiej. Zarówno odbiór osobisty w siedzibie operatora jak i w salonach dystrybucyjnych z początkiem marca staje się niemożliwy.

Jeśli jesteście szczęśliwymi (lub nie) mieszkańcami Warszawy lub chcecie zaoszczędzić na czasie i kosztach przesyłki to macie możliwość odbioru karty SIM w siedzibie operatora przy ul. Lwowskiej 19. Tutaj również możemy to zrobić na dwa sposoby:

 • a) Wersja online

W tym celu należy dokonać przelewu kaucji (zwanej też depozytem) – 20 zł. na konto podane powyżej – jak to zrobić opisano również powyżej. Następnie na stronie https://bdi.aero2.pl/ wypełniamy elektroniczny formularz zamówienia i w odpowiednim polu formularza załączamy potwierdzenie przelewu depozytu a także jako formę dostawy zaznaczamy “Odbiór osobisty”. Na zakończenie pobieramy wypełniony formularz zamówienia (PDF) i drukujemy go oraz podpisujemy w dwóch miejscach.

Kiedy otrzymamy na adres e-mail potwierdzenie przygotowania karty SIM wybieramy się z do siedziby operatora na ul. Lwowską 19.

Należy zabrać ze sobą:

– wydruk wypełnionego i przesłanego wcześniej wniosku

– kopię obu stron dowodu osobistego

 

dowód osobisty

wydruk potwierdzenia przelewu

 

Po dotarciu na miejsce wchodzimy na pierwsze piętro, w biurze Aero2  przekazujemy dokumenty i kwitujemy odbiór karty SIM.

 

 

 • b) Wysyłając zamówienie tradycyjne

Przelewamy depozyt 20 zł. na konto operatora (tak jak opisano wyżej).

Na stronie: http://www.aero2.pl/bdi.html pobieramy “Wzór Zamówienia Bezpłatnego Dostępu do Internetu”, drukujemy, wypełniamy i podpisujemy. Tak przygotowany dokument skanujemy i wysyłamy na adres [email protected] łącznie z potwierdzeniem przelewu depozytu.

Po tym jak otrzymamy powiadomienie o przygotowaniu karty SIM wybieramy sie do Warszawy biorąc ze sobą:

Oryginał “Wzóru Zamówienia Bezpłatnego Dostępu do Internetu” który wcześniej wydrukowaliśmy, zeskanowaliśmy i wysłaliśmy w poprzednim kroku.

Potwierdzenie przelewu 20 zł. kaucji

dowód osobisty i jego obustronna kopia

W biurze operatora na ul. Lwowskiej 19 oddajemy dokumenty i podpisujemy odbiór karty SIM Aero2.

KORZYSTANIE Z PUNKTÓW DYSTRYBUCYJNYCH

 

Możemy także w celu uzyskania karty SIM skorzystać z jednego z punktów dystrybucyjnych których lista znajduje się na stronie: http://aero2.pl/bdi-3.html

Niestety na chwilę obecną wszystkie punty dystrybucyjne znajdują się w Warszawie, jest to jednak najprostszy i najszybszy sposób na uzyskanie karty SIM. W punkcie takim można na miejscu wypełnić formularz zamówienia, wpłacić kaucję i odebrać kartę SIM. Oczywiście konieczne jest posiadanie dokumentu osobistego.

 

 

Kilka uwag na zakończenie:

Przed złożeniem zamówienia i uiszczeniem kaucji, warto sprawdzić czy posiadamy modem kompatybilny z usługa bezpłatnego internetu Aero2. Można to sprawdzić korzystając ze ściągi: https://www.darmowy.org/aero2/modemy-kompatybilne-aero2/

Warto także sprawdzić czy w miejscowości w której mieszkamy jest zasięg operatora, można to zrobić korzystając z mapki dostępnej tutaj: https://www.darmowy.org/aero2/darmowy-internet-aero2/ lub na stronie “Cyfrowego Polsatu”: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/mapa-zasiegu.cp odznaczając “LTE”.

Dokumenty wysyłane do operatora warto wysłać listem poleconym, mamy wtedy dokument potwierdzający wysyłkę listu w razie jakichś problemów.

Pamiętajmy także że przy zamawianiu karty SIM w większości przypadków (zamówienie z wysyłką Pocztą Polską) konieczne jest dokonanie dwóch osobnych przelewów na dwa różne konta (kaucja + opłata za wysyłkę).

Karta SIM w teorii jest aktywowana do 3 dni roboczych, w praktyce jest ona jednak aktywowana zazwyczaj od razu.

W powyższym opisie posłużono się informacjami zamieszczonymi m.in. w serwisie jdtech.pl

Nie odpowiadamy za ew. błędy w powyższym opisie.

Tagi czytelników do tego wpisu:

 • aero 2 internet zamowić
 • aero 2 karta sim
 • kjak zamowic karte aero

4 komentarze

 1. Dnia 8 maja 2015r. wysłałem wniosek o użyczenie karty SIM wraz z kopią dowodów transferu 20 i 7 PLN na wskazane konta.
  Do dnia dzisiejszego {24 maja 2015r.)nie otrzymałem karty SIM Aero2.
  Zwracam się z prośbą o informację, kiedy należy spodziewać się przesyłki.

  Ryszard H. Kozłowski

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *