Informacja Aero2 dla osób których karta SIM podlegała wymianie

Na stronie Aero2 pojawiła się informacja dla osób których karta SIM podlegałą wymianie. Przypomnijmy: od dnia 1 października większość kart SIM Aero2 podlegała wymianie, informacje na ten temat zostały rozesłane do wszystkich użytkowników usługi darmowego dostępu do internetu, a następnie zostały im dostarczone nowe karty SIM, które należało zainstalować w swoich urządzeniach 1 października.

Pojawiły się informacje na temat tego że po zamianieniu kart brak było dostępu do internetu, urządzenia nie łączyły się z siecią. W większości przypadków wystarczy usunąć dane połączenia APN i skonfigurować je na nowo, korzystając z ustawień automatycznych lub wpisując je ręcznie – nazwa punktu dostępowego to “Aero2” a nazwa APN to “darmowy”. Należy też pamiętać żeby przestawić urządzenie w tryb 3G.

Na stronie operatora pojawiła się właśnie informacja dla osób których karta podlegała wymianie. Cytujemy ją poniżej:

 

03.10.2012   Informacja dla Korzystających, których karta SIM Aero2 BDI podlegała wymianie

W związku z rozbudową sieci Aero2 Korzystający z Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI), których karty SIM Aero2 BDI podlegały wymianie, powinni wymienić je w swoich urządzeniach telekomunikacyjnych. W przypadku braku wymiany karty (praca na starych kartach SIM) dostęp do BDI będzie od dnia 03.10 niemożliwy.
Jeżeli po wymianie karty urządzenie automatycznie nie zaloguje się do sieci Aero2 lub sieci Plus, to Korzystający powinien sprawdzić ustawienia urządzenia. Najlepiej skorzystać z ustawień automatycznych, jeśli nie jest to możliwe to w trybie ręcznym wybrać sieć Aero2, a w przypadku, gdy będzie ona niewidoczna należy wybrać sieć Plus. W zależności od modelu posiadanego urządzenia mogą pojawić się komunikaty wskazujące, że karta SIM Aero2 BDI pracuje w roamingu. Jest to spowodowane brakiem możliwości wprowadzenia jednorodnych ustawień sieci bezpośrednio na karcie, a Korzystającemu nie zostaną naliczone żądne dodatkowe koszty. W takim wypadku należy sprawdzić, czy jest ustawiona możliwość korzystania z transmisji danych w sieci obcego operatora (nie ma ustawionej w urządzeniu blokady roamingu). Ponadto, należy zwrócić uwagę na parametry urządzenia telekomunikacyjnego, jeśli obsługuje WCDMA w różnych pasmach, należy wybrać tylko WCDMA900, aby urządzenie nie przełączało się na inne pasma przy zmianie parametrów radiowych i używało tylko BDI. Jednocześnie informujemy, że pierwsze logowanie przy użyciu nowej karty, ze względu na ww. przypadki może potrwać kilka minut.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *