Captcha co godzinę w Aero2?

Jednym z utrudnień związanych z korzystaniem z sieci Aero 2, jest to że co 60 minut połączenie z siecią jest zrywane i można je ręcznie lub automatycznie wznowić.

Jest to jednak bardzo niewielkie utrudnienie w porównaniu z tym co planuje wprowadzić Aero2 w niedalekiej przyszłości.

Korzystanie z darmowego internetu dzięki Aero2 jest dosyć łatwe i wygodne a właściwie jedynym utrudnieniem związanym z korzystaniem z tej sieci jest to że co godzinę połączenie jest zrywane. Można je jednak natychmiast wznowić. Jest to wymóg koncesji udzielonej operatorowi i wszyscy zdążyli się już chyba do tego przyzwyczaić.

Wkrótce jednak Aero2 planuje wprowadzenie znacznego utrudnienia w korzystaniu z sieci – co 60 minut połączenie ma być zrywane a ponowne połączenie z siecią będzie możliwe dopiero po wpisaniu kodu CAPTCHA.

Nie trzeba chyba dodawać że nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie i z pewnością nie spodoba się użytkownikom darmoweo internetu Aero2. Rozwiązanie to jest prawdopodobnie wymierzone przeciwko osobom pobierającym duże ilości danych z sieci, konieczność wpisywania kodu CAPTCHA znacznie to utrudni, ponieważ uniemożliwi np. zostawienie komputera na noc w celu pobrania większego pliku. Uderzy to jednak także we wszystkich innych użytkowników ponieważ znacznie skomplikuje korzystanie z wielu usług.

Póki co nie wiadomo jednak czy takie rozwiązanie ze strony operatora jest zgodne z zapisami udzielonej mu koncesji.

Wkrótce powinniśmy się spodziewać dalszych informacji związanych z tą sprawą zarówno ze strony Aero2 jaki i od UKE. Będziemy Was informować na bieżąco.

 

5 komentarzy

 1. Niestety, ale wiadomość się potwierdziła. Myślałem, że to głupi prima aprilisowy żart, ale jak zobaczyłem captcha na swoim telefonie z aero2, to aż mnie zamurowało. Zobaczymy 2 kwietnia, czy catpcha będzie na stałe, czy na 1 kwietnia się skończy. jak dla mnie oszustwo, bo w regulaminie stoi jak byk:
  Jakiekolwiek ograniczenia treści lub protokołów dostępnych dla użytkownika korzystającego z dostępu nieodpłatnego nie będą dalej idące niż takie same ograniczenia stosowane dla użytkownika korzystającego z usług odpłatnych

  1. Nieeeeestety… Jest 2 kwietnia właśnie wypełniłem captche aby uzyskać dostęp do internetu.

   Dziwie się czy aero2 może zmienić warunki korzystania z internetu bez zgody użytkowników. Jeszcze to sprawdzę.

   Sprawda numer dwa to co z ludzmi, którzy korzystali do tej pory z aero na routerze? router nie umie wpisać captchy albo ci którrzy korzystali z urządzeń do namierzania psa przez gps gdzie również aero miało wspaniałe zastosowanie.

   Ja na przykład należe do tych którzy sciągają duże pliki. hmmmm captcha mi w niczym nie przeszkadza. Wpisuję captche i kontynuuję sciąganie dużego pliku. Więc niestety. Ale system nie działa jak zwykle.

 2. Dla mnie korzystanie z aero stało się praktycznie niemożliwe, bo kody są zupełnie nieczytelne. prosze o radę, co z tym fantem zrobić.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *