Aero2 rozrasta się!

Mimo że wciąż stosunkowo niewielu użytkowników internetu wie i korzysta z bezpłatnego dostępu do sieci świadczonego przez spółkę Aero2, nie można pominąć faktu że liczba użytkowników i zasięg sieci regularnie powiększa się!

  • Powiększenie puli adresów IP Aero2!

Do niedawna pula adresów IP przeznaczona dla użytkowników Aero2 wynosiła 5 500. Oznacza to że maksymalnie tylu użytkowników jednocześnie mogło korzystać z bezpłatnego internetu w Aero2.

W porównaniu z takimi gigantami jak Orange czy UPC wydaje się to liczba marginalna, jednakże nie zapominajmy że operator nigdzie nie reklamuje swojej usługi – dzieje się tak dlatego że nie ma w tym żadnego interesu. Aero2 świadczy dostęp do bezpłatnego internetu tylko dlatego że zobowiązuje go do tego prawo a dokładniej udzielona koncesja. Ta sama koncesja nie mówi nic o promowaniu tego sposobu dostępu do sieci i dlatego liczba użytkowników usługi nadal pozostaje niewielka.

W tym miejscu prośba dla wszystkich naszych czytelników: informujcie znajomych, rodzinę i innych internautów o tym że istnieje coś takiego jak Aero2 a także inne sposoby na darmowy internet. O tym jak korzystać z bezpłatnego netu przeczytacie naturalnie w Darmowy.org

Wracając do tematu: wspomniane wyżej 5 500 adresów IP przeznaczone dla użytkowników Aero2 zostało ostatnio poszerzone o kolejne 3000 a więc mamy już osiem i pół tysiąca adresów IP dla użytkowników Aero2. Oznacza to że wolno bo wolno ale użytkowników darmowego internetu przybywa!

 

  • Nowe pozwolenia radiowe Aero2 = większy zasięg!

 

W połowie czerwca UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) poinformował że Aero2 uzyskało ponad 200 pozwoleń radiowych na nowe nadajniki komórkowe. Dzięki temu zasięg sieci będzie większy, szczególnie powinni cieszyć się mieszkańcy wielu miejscowości którzy do tej pory nie mieli możliwości korzystania z Aero2. Łącznie Aero2 posiada obecnie 1314 pozwoleń radiowych.

Mapka z dotychczasowymi i nowymi pozwoleniami radiowymi dla Aero2 znajduje się tutaj: http://mapa.btsearch.pl/ – należy z bocznego menu wybrać operatora Aero2 oraz dotychczasowe lub nowe pozwolenia radiowe a następnie powiększyć wybrany fragment mapy.

 

Podsumowując – Aero2 ciągle nie jest usługą tak popularną jak mogło by być gdyby więcej internautów wiedziało o jej istnieniu.

Jednocześnie należy cieszyć się że sieć mimo wszystko rozrasta się, przybywa nowych nadajników a także adresów IP. Nie zapominajmy także że dopiero kilka tygodni temu została podwojona prędkość transferu w sieci zwiększając komfort korzystania z usługi.

2 komentarze

  1. w łodzi na wiekszosci dzielnic tez jest ok. dwie kreski zasiegu ale chodzi i zawsze ma tyle ile pisza bez sciemy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *