Aero2 dostępne o 2 lata dłużej!

Doskonała wiadomość dla wszystkich użytkowników darmowego dostępu do internetu świadczonego przez Aero2!

Zgodnie z decyzją którą wydał 4 września Urząd Komunikacji Elektronicznej, bezpłatny dostęp do internetu poprzez Aero2 świadczony będzie o 2 lata dłużej niż poprzednio zakładano.

Z darmowego internetu cieszyć się będziemy więc mogli do 21 grudnia 2016 roku, a w technologii LTE być może nawet do końca 2019 roku.

Zmiany te wynikają z opóźnieniem o 2 lata w budowie sieci LTE w paśmie 2,6 GHz. Koncesja na zasadach której działa spółka Aero2 określała koniec 2012 roku jako datę kiedy sieć LTE miała być dostępna dla 25% obywateli naszego kraju, jednakże spełnienie tego warunku jest nierealne z powodu wielu problemów technicznych które napotkał operator. W związku z tymi opóźnieniami Aero2 zwróciło się do UKE o przedłużenie terminu o 2 lata, w zamian oferując przedłużenie o jeden rok działania bezpłatnego dostępu do sieci w technologii UMTS 900 MHz. Jednakże Urząd nie zgodził się na te warunki i (tu należą się duże brawa dla Pani Prezes Magdaleny Gaj i pracowników UKE) wywalczył dwa dodatkowe lata działania usługi bezpłatnego dostępu do internetu w zamian za przedłużenie terminu rozbudowy sieci LTE! Tak więc z bezpłatnego Aero2 korzystać możemy do 21 grudnia 2016 r.

Warto dodać że warunki korzystania z sieci pozostaną bez zmian – m.in. brak limitu pobieranych danych, zrywanie połączenia co 60 minut (które odpowiednio skonfigurowane jest niezauważalne) oraz limit prędkości transferu danych: 512 kbit/s

Pozostało trochę ponad 1500 dni korzystania całkiem za darmo z nielimitowanego ilościowo (brak limitu ilości transferowanych danych) mobilnego internetu w Aero2. Jeśli więc jeszcze nie korzystasz z tej niespotykanej okazji – najwyższy czas nadrobić zaległości i zamówić Aero2. Jak to zrobić dowiesz się tu: jak zamówić Aero2

 

W powyższym wpisie wykorzystano informacje z jdtech.pl

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *